KALICI MAKYAJ NEDİR?

Kalıcı makyaj; bir başka değişle micropigmentasyon doğal kök boyalar ile cilde işlenen yarı kalıcı bir uygulamadır. Son zamanlarda tüm dünyada oldukça revaçta olan kalıcı makyaj, bayanların yüz güzelliklerinde vurgulamak istedikleri bölgelere uygulanır.

Kişiye özel tek kullanımlık steril uçlar ile yapıldığı için oldukça güvenlidir. Kullanılan kök boyalar bitki özlü olup alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Kalıcı makyaj işleminde kullanılan pigmentler bitki köklerinden elde edildiği için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur. Kalıcı makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. İki işlem arasındaki farklar;

Dövme; Daha derine ve dövme pigmentleri kullanılır. Kalıcılık çok yüksektir.

Kalıcı makyaj; Cildin en üst tabakasında yüzeysel çalışılır. Kullanılan pigmentler bitki özlü olduğu için kalıcılık süresi cilt yapısına bağlı olarak 1-4 yıl arasında değişir.

Kalıcı makyajın kullanım süresi kişinin cilt yapısına , yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişkenlik gösterir. Deri altındaki pigmentler cilt yenilendikçe zamanla azalır ve solarak ciltten tamamen atılır. Bu nedenle uzun süreli kullanım için belirli aralıklarla tazelemek gerekebilir.

Microblading: Manuel olarak yapılan kıl tekniğidir. Kıl yönünüze doğru , kendi kıl renginizle birebir aynı renkte kıl atımları yapılarak çalışılır. Kendi kaşlarınızdan ayırt edemeyeceğiniz doğallıkta bir görünüm sağlanır. Kalıcılığı cilt tipine göre değişmekle beraber ortalama 1-2 yıldır.

Kıl Tekniği: En gerçekçi kıl tekniğidir. Kaşa verilen 3D görünümü ile gerçek kaşınıza en yakın görüntü sağlanır. Kalıcılığı cilt tipine göre değişmekle beraber ortalama 1-2 yıldır.

Far Tekniği;
Her cilt tipine uygun bir tekniktir. Özellikle yağlı ve karma ciltlerde daha sağlıklı bir kullanım olabilmesi için sıkça tercih edilir. Bu teknikte sanki kaşlara hafif bir far sürülmüş efekti verilir. Bu sayede kaşlara oldukça doğal ve estetik bir görünüm kazandırılır. Kalıcılığı cilt tipine göre değişmekle beraber ortalama 1-2 yıldır.

Mix Teknik: Kıl tekniği ve pudralama tekniğinin birlikte uygulandığı tekniktir. Oldukça doğal kendi kaşlarınızdan ayırt edemeyeceğiniz bir görünüm olur. Kalıcılığı cilt tipine göre değişmekle beraber ortalama 1-2 yıldır.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?